O nasOlej napędowy grzewczy (olej opałowy) Ekoterm Plus


Olej napędowy grzewczy Ekoterm Plus® jest nowoczesnym paliwem grzewczym znajdującym zastosowanie w kotłach ogrzewających domy mieszkalne, kotłach parowych, piecach przemysłowych oraz technologicznych. Oferowany przez nas produkt jest idealnym źródłem ciepła dla obiektów nie posiadających dostępu do sieci przesyłowej gazu ziemnego.
W trosce o komfort użytkowania oleju napędowego grzewczego Ekoterm Plus® zawiera odpowiednio dobrane komponenty oraz dodatki uszlachetniające pozytywnie wpływające na ekonomikę zużycia paliwa, a także na żywotność olejowych systemów grzewczych.
Ekoterm Plus® to marka nie mająca sobie równych co potwierdzają liczne nagrody i wyróżnienia, innowacyjnością wyznaczają nowy prym w dziedzinie olejów grzewczych już od ponad 10 lat! Co gwarantuje niższe zużycie o 15-20% w stosunku do konkurencyjnych paliw grzewczych dostępnych na polskim rynku. .

Firm z blisko 20 letnim doświadczeniem w branży. Zarejestrowany pośredniczący podmiot węglowy, koncesjonowany sprzedawca paliw płynnych. Autoryzowany sprzedawca Lausitzer REKORD Briketts, Heiz Profi Briketts oraz PGE Turów. Paliwa PKN Orlen (olej napędowy i olej opałowy), węgle i miały zawsze z najlepszych polskich kopalń.

1) typ węgla 31.2 charakteryzujący się wysoką kalorycznością i zerową spiekalnością oraz niską zawartością popiołów o barwie szaro brunatnej, popiół lekki, spopielenie całkowite, zawartość siarki na poziomie zaledwie 0,30% jest najlepszą propozycją dla małych przydomowych kotłów, od piecy kaflowych po kotły centralnego ogrzewania
2) typ węgla 34.2 charakteryzuje się bardzo wysoką kalorycznością i minimalną ilością popiołów o barwie szarej, węgiel lekko koksujący (pozostawia po spaleniu koks) zawartość siarki na poziomie 0,40% i ilość popiołów nieprzekraczający 4% to propozycja dla kotłów c.o. węglowych z nadmuchem oraz kotłów na koks.
3) typ węgla 32.1 charakteryzujący się wysoką kalorycznością i minimalną spiekalnością oraz niską zawartością popiołów o barwie szaro brunatnej, popiół lekki, spopielenie całkowite, zawartość siarki na poziomie zaledwie 0,60%, to propozycją dla małych przydomowych kotłów, od piecy kaflowych po kotły centralnego ogrzewania zarówno z nadmuchem jak i bez.
4) brykiet produkowany z węgla brunatnego charakteryzujący się dużą kalorycznością i wysokim płomieniem spalania, ma wyjątkowe właściwości wypalające sadzę jest przeznaczony do kotłów CO, piecy kaflowych oraz kominków z płaszczem wodnym
5) węgle brunatne pochodzą z najstarszych złóż w Europie, charakteryzują się minimalną zawartością siarki na poziomie 0,20%, niewielką zawartością popiołu do 10% oraz płomiennym spalaniem.
6) miały węglowe dostępne w naszej ofercie są to miały o charakterystyce od 31.2 do 33 są to miały bardzo wysoko energetyczne o grubym ziarnie przeznaczone do kotłów miałowych z "górnym nadmuchem", wszystkie miały są starannie selekcjonowane aby ich zasiarczenie nie przekraczało 0,8% a zawartość popiołów nie przekraczała 15% co sprawia, że idealnie nadają się do kotłów c.o. nie zlewają się, nie spiekają, nie koksują, nie wybuchają a palą się wysokim płomieniem